Kursy językowe dla młodzieży

Celem kursów dla młodzieży jest rozwój umiejętności komunikacyjnych i równoległe rozwijanie pozostałych sprawności językowych. Uczymy młodzież praktycznego zastosowania struktur, czasów i słownictwa w konwersacjach, scenkach sytuacyjnych podczas pracy w parach i grupach. Nasi Słuchacze bardzo sobie cenią innowacyjne, niestandardowe techniki wykorzystywane przez naszych lektorów, którzy na zajęciach odrywają młodzież od ławek, inspirują i motywują.

Kursy przygotowaliśmy z myślą o młodzieży, która chce doskonalić swoje umiejętności językowe na wyższych poziomach lub ma trudności w szkole i potrzebuje wsparcia.

Wyniki osiągane przez naszych Słuchaczy na egzaminie gimnazjalnym czy maturalnym oraz wysokie noty, które zdobywają oni na testach diagnozujących na kolejnych etapach edukacji są dla nas powodem do dumy. 

Jak działamy?

Mówimy!

Ze wszystkich umiejętności, które doskonalimy komunikacja zajmuje podium. Pracując w parach, grupach utrwalamy zwroty niezbędne w codziennej komunikacji. Ćwiczymy struktury gramatyczne w scenkach, dyskusjach, rozmowach sterowanych, z użyciem pomocy wizualnych. Efekt? Dla ucznia, który na każdych zajęciach ma tak wiele możliwości wypowiedzi w danym języku, komunikacja staje się rzeczą naturalną dając wiele satysfakcji na przykład podczas wakacji i dodatkowo motywuje do nauki.

Analizujemy Twoje potrzeby

Wnikliwie badamy Twoje potrzeby i oczekiwania – analizując poziom znajomości języka i rozmawiając na temat planowanych egzaminów (egzamin gimnazjalny, maturalny, KET, PET, FCE ) z metodykiem. Na podstawie zebranych danych ustalane są cele szkolenia realne do osiągnięcia i proponowana odpowiednia grupa.

Motywujemy

Wspieramy i dopingujemy starając się dostosować tematykę kursu do zainteresowań młodzieży. Posługiwanie się nowymi zwrotami, strukturami, a co za tym idzie wzrost kompetencji językowych traktujemy jako wspólny sukces ucznia i lektora.

Zaskakujemy

Starannie planujemy zajęcia tak aby każda minuta była maksymalnie wykorzystana, a techniki i ćwiczenia aktywizujące maksymalizowały efekty. Wybieramy niestandardowe rozwiązania – działając na wiele zmysłów, pokazując jak uczyć się bardziej efektywnie i przyjemniej.

Wspieramy materiałami dodatkowymi

Kolorowe plansze, obrazki, piłki przyczepialskie, rozsypanki i... wielu innych magicznych „pomocników”, dzięki którym każde zajęcia są wyjątkowe i niezapomniane, a cele osiągane są szybciej i mniejszym nakładem sił.

Zaprojektowaliśmy dla Was podręczniki

Seria autorskich podręczników "Extra book”. Ceniona przez młodzież jako dodatkowe narzędzie motywujące i wzmacniające efekty nauki.

Budujemy relacje oparte na współpracy

Przywiązujemy dużą wagę do tworzenia atmosfery sprzyjającej osiąganiu wspólnego sukcesu, budowaniu poczucia bezpieczeństwa, wsparcia.

Zapewniamy opiekę zespołu metodyków

Doradztwo, monitorowanie efektywności i dobieranie odpowiednich narzędzi na każdym etapie kursu.

Korzystamy z materiałów wizualnych

Plansze, fiszki, ilustracje, pomoce dydaktyczne, które sprawiają, że cele osiągane są szybciej i mniejszym nakładem sił.

Zapewniamy dostęp do materiałów mp3

Dzięki, któremu możesz utrwalać nowe zwroty i słówka podczas joggingu czy w drodze do szkoły.

HIT! Biblioteczka językowa

Bogaty zbiór książek na różnych poziomach trudności – od tych przeznaczonych dla osób zaczynających swoją przygodę z językami do pozycji napisanych w oryginale. Czytanie w języku obcym może być niezwykle motywujące, pokazywać jak dużo już osiągnęliśmy i motywować do dalszej nauki.

Organizujemy wydarzenia dodatkowe

Green Scrabble Day, Językowa Gra Terenowa, Konwersacje przy kawie, Śladami Sherlocka Holmes'a i wiele innych wydarzeń dodatkowych, dzięki którym młodzież nie tylko poznaje kulturę innych krajów, ale również zyskuje dodatkową motywację do nauki.

Chwalimy się efektami

Egzaminy ustne i pisemne, na które regularnie zapraszamy rodziców to święto uczniów, rodziców i lektorów. Okazja, żeby pokazać jak ogromne postępy zrobiliśmy i ile nam to sprawia radości.

Jakie efekty?

Przygotowanie do egzaminów i kolejnych etapów edukacji

Rozwijając wszystkie umiejętności językowe, motywując i dopingując do dalszych postępów przygotowujemy młodzież do egzaminów, olimpiad, konkursów oraz kolejnych etapów edukacji. Wyniki uzyskiwane przez młodzież są dla nas powodem do dumy.

Budowanie poczucia własnej wartości

Staramy się, żeby z każdej lekcji uczeń wychodził z wysoko uniesioną głową – dumny z siebie i nowych umiejętności.

Zwiększamy szanse na rynku pracy

W zglobalizowanym świecie kompetencje językowe to „must have” i przepustka do sukcesu zawodowego. Green School wyposaża swoich uczniów w narzędzia, dzięki którym będą mogli pokazać w przyszłości pełnię swoich możliwości całemu światu.

Co zapewniamy

Rozwój
Jakość
Zadowolenie
Skuteczność
Etapy nauki w Green School
Droga nauki młodzieży w wieku 12-19 lat The Common European Framework Wskaźnik biegłości językowej (skala ogólna)
Etap 1 Beginners A1 Stopień 1/2/3
Elementary A2 Stopień 1/2/3
Etap 2 Pre-intermediate A2+ Stopień 1/2/3
Etap 3 Intermediate B1 Stopień 1/2/3
Etap 4 Upper-intermediate B2/B2+ Stopień 1/2/3

Jesteś już gotowy, aby dołączyć do greenschool'owców?

Jeśli masz wątpliwości, który kurs będzie dla Ciebie najlepszy, skontaktuj się z nami, a metodyk pomoże Ci podjąć właściwą decyzję.